A mikrodermabrázió jelenleg a leghatékonyabb bőrcsiszolás, melynek során a bőr legfelső, elhalt hámrétegét távolítjuk el.
Miért szükséges a bőrünknek a mikrodermabrázió?
Testünket a bőrünk felszínén lévő vékony elhalt hámréteg védi meg a külső behatásokkal szemben (pl. víz, napfény, vegyi anyagok, stb.). Ez a védelem annyira tökéletes, hogy megakadályozza a bőr számára szükséges anyagok, pl. vitaminok hidratáló, tápláló készítmények bejutását a mélyebb rétegekbe.
Ezért van, hogy hiába kenjük be magunkat a legdrágább krémekkel, hatásukat nem tudják látványosan, és tartósan kifejteni, mivel a hatóanyagok nagy része ebben az elhalt, kiszáradt sejteket tartalmazó bőrfelszínben szívódik fel, és nem jut le a bőr mélyebb rétegeibe, ahol a még életképes sejtek igazán hasznosítani tudnák.
A bőr élettani tulajdonsága, hogy folyamatosan új sejteket termel. Mégpedig olyan formában, hogy az alsóbb rétegekben keletkező új sejtek, a bőr felszíne felé vándorolnak, közben fokozatosan elhalnak, kiszáradnak, majd normál esetben leválnak, hámlás formájában. Ez a "hámlási" folyamat azonban viszonylag kevés embernél zajlik le ilyen tökéletes formában.
Arcunkat és a testünket borító bőrfelületen lévő elhalt sejtjeinket testünk folyamatosan pótolja új sejtek létrehozása által. A mikrodermabráziós kezelés felgyorsítja ezt a folyamatot azáltal, hogy pillanatok alatt eltávolítja ezeket az elhalt sejteket, ezáltal jelentősen felgyorsítja az új, friss bőrsejtek kialakulását.
Ez azt jelenti, hogy frissebbnek és egészségesebbnek tűnik a bőr, valamint ha a mikrodermabráziós kezelést több alakalommal megismétlik, a sejtek állandó megújulásának eredményeképpen csökkennek a ráncok, hízási csíkok, (stria) és hegek.
Különösen fontos ez az évek előrehaladtával, mivel ez a hámlási folyamat fokozatosan lelassul, ezáltal a bőr megvastagszik, szárazabb érzetet kelt. A bőrfelszín megvastagodása előfordulhat fiatalabb korban is, főképp a zsíros bőrtípusok velejárója, de különböző bőrbetegségek is okozhatják.
A mikrodermabrázió tehát önmagában is egy eredményes bőrmegújító kozmetikai kezelés. Emellett a mikrodermabráziót követően lényegesen könnyebben tudnak bejutni a kozmetikai hatóanyagok a mélyebb rétegekbe, mivel a felső, elhalt hámréteg nem akadályozza bejutásukat, és nem szívja fel az értékes összetevőket. Ezért a kozmetikai kezelések (tű nélküli mezoterápia (elektroporáció), iontoforézis, sonoforézis, ultrahang,, stb.) hatékonyságát hihetetlen mértékben fokozza, ha a kezelés előtt mikrodermabráziót végzünk.
Milyen bőrproblémákra alkalmazható?
Öregedési foltok
Bőrmegnyúlás jelei
Finom vonalak és ráncok
Nap által károsított bőr
Egyenetlen bőr textúra
Durva bőr textúra
Bőr pórusok méretének minimalizálása
Bőr tónusának megfiatalítása
A mikrodermabrázió miatti bőrpír a legtöbb páciensnél már a kezelést követő néhány órán belül megszűnik. Az egyedi fényérzékenység és az esetleges pigmentációs zavarok miatt ajánlott a kezelést követően 2-3 hónapon keresztül nappal magas (min. 30-50 SPF) faktorú fényvédőkrémet használni.
Szoláriumozni és arcbarnító kezeléseken részt venni a mikrodermabráziós kezelés után vagy a kúra alat TILOS!
A mikrodermabráziós kezelés után érdemes és javasolt mezoterápiás arckezelést végezni, hiszen a lecsiszolt bőrbe könnyen bejuttathatók a hatóanyagok, melyek felszívódása is gyorsabb és hatékonyabb, mint a kezelés előtt.
Hányszor szükséges alkalmazni?
Annak érdekében, hogy jelentős eredményt érjünk el, alá kell magunkat vetni egy kezeléssorozatnak. Egy kúra minimum 5 mikrodermabráziós kezelést jelent, nagyjából heti gyakorisággal ismételve a kezeléseket. A kezelések száma elsősorban az adott bőr állapotától függ.
A mikrodermabrázió hatásai hosszan tartóak, de nem véglegesek. Ha egy teljes kezeléssorozat után elérjük a kívánt eredményt, rendszeres utókezelés javasolt 2-3 havonta, hogy megőrizzék azt. A mikrodermabrázió után a hatóanyagok, krémek gyorsabban szívódnak fel, a pakolások és az ultrahangos vagy rádiófrekvenciás arckezeléssel tovább javítható a bőr állapota. Ezért a mikrodermabrázió után érdemes ultrahangos arckezelést végezni, vagy mezoterápiás kúrát alkalmazni.
Milyen esetben nem szabad alkalmazni?
Nyáron, mert a fokozott UV- sugárzás miatt pigmentálódhat a bőr
Akne, ekcéma, és egyéb a bőr gyulladásos, fertőző állapotai esetén
Lázas állapot, betegségek
Cukorbetegség
A bőrt átmenetileg vékonyító gyógyszerek, pl. Roacuttan szedése esetén
Továbbiak: